Sürdürülebilirlik


Sürdürülebilirlik, Colorkim Kimya olarak sunduğumuz ürünler ile dünya markalarına, perakendecilere ve endüstrideki ortaklarımıza, organizasyonumuz, üretimimiz ve lojistiğimiz ile tahhüdümüzdür.

Uygunluk

Colorkim, müşterilerine sağladığı tüm ürünlerin yasal ve Marka&Perakende (RSL) gereksinimlerine uyduğunu taahüt eder.

GOTS

Colorkim, organik tekstillerde kullanılmak üzere, Control Union Certifications (CU) tarafından onaylanan, Global Organic Textile Standard (GOTS) kapsamında yalnızca özel yardımcı kimyasal ürünler sunmaktadır.APEO (Alkilfenol Etoksilatlar):

Tekstil endüstrisi için en önemli APEO veya alkil fenol etoksilatlar, yıkama özelliklerine bağlı olarak OPEO (Octylphenol ethoxylates) ve NPEO (Nonylphenol ethoxylates) ‘dir. APEO, genellikle temizlik maddeleri, deterjanlar ve tekstil üretiminde kullanılan diğer kimyasal maddelerde bulunabilir. Colorkim, sağladığı tüm ürünlerin APEO Free olduğunu teyid eder.

Oeko-Tex Standart 100

OEKO-TEX STANDARD 100, tekstil ürünleri için bir test ve belgelendirme sistemidir. Zararlı kimyasallara yönelik testler, yasalar tarafından yasaklanan veya düzenlenen maddeleri, sağlığa zararlı olduğu bilinen kimyasalları ve sağlığın korunması için ihtiyati tedbir olarak dahil edilen parametreleri kapsar.

Colorkim kimyasalları, OEKO-TEX sertifikalı ürünler ve üretim tesisleri tarafından STANDARD 100’de kullanılmak için uygundur.

Tehlikeli Kimyasallar için Sıfır Atık (ZDHC)

Greenpeace Detox kampanyasına tepki olarak, belli başlı giyim eşyası, ayakkabı markaları ve perakendecileri, endüstrinin 2020 yılına kadar tehlikeli kimyasalların (ZDHC) sıfır atığa doğru yönlendirilmesine yardımcı olmak için ortak bir taahhütte bulundu.

Colorkim pozitif listesi: Tehlikeli Kimyasallar için Sıfır Atık (ZDHC) taahhütnamesinde listelenen 11 kimyasal grubun, herhangi birinin kasıtlı olarak Colorkim yardımcı kimyasallarında kullanılmadığını taahhüt eden liste mevcuttur.

REACH

“REACH Uyumu, Colorkim önceliği olmaya devam ediyor ve bu nedenle, 31 Mayıs 2018’e kadar, özellikle özel tekstil kimyasallarının uygun tonaj bandına göre kaydettirmeme yükümlülüğüne uymak için zaman çizelgesi hazırlandı.


MERKEZLER

Biz Her Yerdeyiz


BAĞLANTI KURUN

Ağlarımızı Takip Edin